Šířka obuvi

Tak jako mají lidé různou délku chodidla, mohou mít také různou šířku chodidla a současní výrobci kvalitní obuvi se snaží tento fakt při výrobě obuvi zohlednit. Z toho důvodu přizpůsobují šířku obuvi například typu obuvi (k jakému účelu je určena), pohlaví, ale také nezapomínají na to, že například i mladé dívky mají v dnešní době stále častěji nadměrnou délku chodidla a úměrně k tomu také chodidlo širší, a tak i mladou, moderní obuv přizpůsobují šířkou této věkové kategorii. Široká noha dnešního zákazníka se tak nemusí trápit vtěsnaná do úzké boty. Zákazník má možnost vybrat si z množství šíří, které dnešní trh s obuví nabízí. Symbol informující o šíři konkrétní obuvi (např. G) naleznete nejčastěji na stélce, tedy uvnitř obuvi.

Na následujících řádcích vám přiblížíme nejčastější šířky obuvi, které můžete v naší nabídce nalézt. Zaměříme se na jednotlivé symboly (písmena) označující různé šíře obuvi a také jejich číselné ekvivalenty:

  • F / 06 – úzká obuv; vhodná pro úzkou, štíhlou nohu, často u dámské společenské obuvi
  • G / 07 – standardní, střední šíře obuvi; výrobci obuvi pro středoevropský trh nejčastěji používaná šíře
  • H / 08 – rozšířená obuv; používaná zejména u zimní obuvi
  • K / 10 – velmi široká obuv; vhodná pro velmi silnou nohu, často u pracovní obuvi

Další, na našem trhu však méně časté šíře, jsou označovány symboly E (nejužší), I (rozšířená; zejména u pracovní obuvi), CH (široká, zejména u pracovní obuvi), EE (úzká; tzv. americká šíře).