Nadměrná obuv – máte z čeho vybírat

Dávno minuly doby, kdy zákazník s nadměrnou velikostí nohou neměl na výběr a musel brát, co bylo – většinou černé, neforemné cosi, co jen vzdáleně připomínalo moderní obuv majitelů standardních velikostí. Dnes si může takový zákazník vybrat z množství barev, vzorů, materiálů a nemusí se spokojit s něčím, co se mu nelíbí. Také v naší prodejně vnímáme, jak významnou část zákazníků tvoří právě lidé s nadměrnými velikostmi. Proto se nadměrná obuv stala od počátku fungování obchodu Obuv Urbánková (dříve Obuv Vonka) nedílnou součástí sortimentu. Zákazník u nás není odkázán na výběr z pěti či deseti vzorů, jako je tomu často v jiných prodejnách, nýbrž nadměrná obuv je v našem obchodě zboží zdaleka ne okrajové. Nabízíme desítky, v některých velikostech i dvě stě vzorů, přičemž se snažíme pokrýt poptávku jak po mladé módě, tak po klasických střizích. Vyberou si u nás jistě všechny věkové kategorie, neboť na každou při výběru zboží myslíme. Dámskou nadměrnou obuv nabízíme do velikosti 45 (10) a pánskou nadměrnou obuv nabízíme do velikosti 50 (15).

Majitelé nadměrných velikostí by si měli kromě vzhledu obuvi všímat pečlivě také kvality obuvi, neboť chodidla těchto lidí trpí častěji různými deformitami, více je namáhána klenba, klouby apod. Pohodlí a dostatečně velký vnitřní prostor boty by tak měl být samozřejmostí. Kromě odpovídající délky vnitřní stélky obuvi výrobci pamatují při výrobě nadměrné obuvi i na důležitost šířky boty, a proto vyrábí obuv v několika šířkách značených písmeny F (nejužší), G (střední), H (rozšířená) a K (pro velmi silné nohy).

Posledním a neméně důležitým předpokladem správného výběru obuvi, nejen nadměrné, je pak pečlivé vyzkoušení. Různí výrobci užívají různá číslování obuvi, při výrobě také používají různá kopyta. Může se tak stát, že osvědčená velikost obuvi Vám nebude sedět. Pokud nakupujete obuv přes internetový obchod, vždy si pečlivě podle doporučeného návodu změřte délku chodidla a podle ní pak vybírejte vhodnou obuv. Pakliže nakupujete v kamenné prodejně, vždy si obuv bez spěchání vyzkoušejte. V naší prodejně v Moravských Budějovicích k tomu budete mít ideální podmínky – prodejna je vedena formou samoobsluhy. To znamená, že v naší prodejně najdete vystavené všechny vzory obuvi ve všech dostupných velikostech. Můžete si tedy nerušeně vybírat a zkoušet, aniž byste se pokaždé, kdy se vám zalíbí nějaká bota, museli ptát, zda je na skladě i ve vaší velikosti. To však neznamená, že se vám v našem obchodě nebude nikdo věnovat. Právě naopak. Náš personál vám vždy ochotně poradí a pomůže s výběrem a bude vám vždy po ruce.